ER Design

Pałac w Piotrowicach Nyskich

Lokalizacja

Piotrowice Nyskie

Powierzchnia

3 000 m2

Termin realizacji

2015 - 2020

Pałac w Piotrowicach Nyskich to Cudowne miejsce którego właścicielami jest fascynująca para Jim i Anna Parton. Jim jest pisarzem z Londynu.

Prace projektowe rozpoczęliśmy od przygotowania inwentaryzacji która okazał się być nie lada wyzwaniem ponieważ w pałacu nie ma nawet jednego kąta prostego. Pałac składa się z czterech dwukondygnacyjnych skrzydeł, otaczających wewnętrzny dziedziniec z Krużgankami. W jednym ze skrzydeł znajduje się nadbudowana wieża. Elewacja może nie obfituje w wiele zdobień, lecz gdzieniegdzie widać resztki dekoracji sgraffitowej, która kiedyś zdobiła cały budynek. Przygotowaliśmy projekty renowacji pałacu oraz adaptacji na funkcje mieszklano-usługowe. Podczas prac renowacyjnych odkryliśmy polichromie na drewnianym suficie dawnej Sali balowej pochodzące z XVII wieku.

Obecnie w pałacu można wynająć różnorodne apartamenty, zorganizować ślub oraz regularnie uczestniczyć w koncertach jazowych, muzyki klasycznej czy wspóczesnej. Odwiedzamy właścicieli i pałac regularnie i za każdym razem cieszymy się że mogliśmy pracować przy tak wspaniałym projekcie.

Tagi: ,